درباره امور حقوقی

به دنبال ارتقاء مرکز بهداشتی و درمانی فراشبندبه شبکه بهداشت ودرمان ، دفتر امور حقوقي از سال 1382 تحت حوزه رياست شبکه  تشكيل و از آن تاريخ فعاليتهاي خود را در راستاي حفظ و استيفا و جلوگيري از تضييع حقوق و منافع شبکه انجام داده است.   
با تبديل مرکز بهداشتی ودرمانی شهرستان فراشبند به شبکه بهداشت ودرمان  در سال 1382 برحجم و گستره فعاليتهاي دفتر امور حقوقی افزوده شده و از سال 1391 و طبق تاپ چارت مصوب دانشگاه به اداره امور حقوقی، قراردادها و املاک تغییر عنوان داد و اينك به عنوان بازوي پرتوان حقوقي شبکه ، تمام وظايف قانوني مربوطه را پيگيري مي نمايد.
 
اداره امور حقوقي در كليه امور حقوقي، قراردادها و املاک شبکه اعم از ستاد شبکه و واحدهاي تابعه شامل مراکز بهداشتی درمانی-  بيمارستان و خانه های بهداشت… همكاري- نظارت- رسيدگي و اقدام مي‌نمايد.  

 

 اين اقدامات در مجموعه‌اي از فعاليت‌ها در زمينه امور قضايي(كيفري و حقوقي)، ثبتي، املاك، قراردادها ، مزايده ها ، مناقصه ها و اسناد متعهدين و بورسيه‌ها ، مكاتبات و مشاوره‌هاي حقوقي پاسخ به سوالات و… مي‌باشد كه مختصراً به آنها اشاره مي‌شود.

 
1- امور قضائی:
کلیه پروندهای قضائی اعم از حقوقی و کیفری، کارگری و کلاً تمامی دعاوی مطروحه بر له یا علیه شبکه  و واحدهای تابعه در این قسمت بررسی، رسیدگی و پیگیری میشود.

 

 
2- امور قراردادها:
شامل مکاتبات اولیه، دریافت توافقات و شرایط طرفین، تطبیق شرایط و مدارک مربوطه با مقررات و الزامات قانونی، تنظیم قرارداد، دریافت امضاء و تحویل قرارداد ثبت شده و پیگیرهای بعدی، بخشی از فعالیتهایی است که در این قسمت انجام می شود.


3- امور مناقصه و مزایده ها:      
بعد از دریافت درخواست موضوع و تطبیق با شرایط قانونی مراحل ذیل انجام می شود: تهیه شرایط به تناسب موضوع مناقصه یا مزایده، اطلاع رسانی مربوطه از جمله درج در سایت مناقصات شبکه و سایت دانشگاه و مشارکت در برگزاری کمیسیون مناقصه و مزایده دانشگاه


4- امور املاک:
با وجود عدم تعیین این قسمت در چارت سازمانی دفتر حقوقی و با توجه به وقفی بودن بخش زیادی از املاک دانشگاه و ضرورت حل مشکلات مرتبط و دریافت اسناد ملکی، حجم گسترده ای از فعالیتها مربوط به املاک دانشگاه بوده و علاوه بر پیگیری پرونده های دعاوی ملکی مطروحه در محاکم قضائی، اقدام به تهیه مدارک و استنادات قانونی و دریافت اسناد ملکی از طریق مراجع قانونی از دغدغه های اصلی دفتر امور حقوقی در این زمینه می باشد.

 

 

 
5- امور مشاوره و پاسخگوئی به استعلامات
بخش قابل توجهی از فعالیتهای دفتر امور حقوقی در جهت ارائه مشاوره و پاسخگوئی به استعلامات حقوقی به واحدهای زیر مجموعه دانشگاه و همکاران عزیز اختصاص دارد. مخاطبین این بخش بصورت حضوری و یا تلفنی و همچنین از طریق مکاتبه اقدام به سؤال و استعلام نموده و متناسب با آن پاسخ خود را دریافت می نمایند.

 

 

 

 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-3-23 13:07        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ